Menu

Wybieramy witaminy dla mężczyzn

0 Comment

Wymagania odnośnie zapotrzebowania na poszczególne witaminy są różne w zależności od płci. Nic w tym dziwnego, gdyż znacznie różnimy się budową i potrzebujemy zupełnie innych składników odżywczych oraz witamin.
Dieta, dieta, dieta…
Oczywiście głównym źródłem witamin dla mężczyzn będą podobnie jak w przypadku pań, warzywa i owoce, niemniej jednak w przypadku facetów sprawa nie wygląda tak prosto. Dzieje się tak, dlatego, że przeciętnego mężczyznę trudno będzie przestawić z jedzenia tłustych żeberek na rzecz zdrowych zup czy sałatek oraz mięsa niesmażonego na tłuszczu.
Warto jednak zawsze mieć na uwadze, że, pomimo, iż teraz jesteś zdrowym facetem, to jednak kiedyś te braki witamin wyjdą i będziesz żałował, że wcześniej nie zadbałeś o siebie. Szczególnie dla łysiejących panów będzie ważne, aby coś z tym zrobić. Tutaj dobrym sposobem jest przyjmowanie witaminy A, wystarczy tylko 1mg dziennie. Oczywiście może to przynieść skutek wtedy, kiedy łysienie nie jest uwarunkowane genetycznie, na pewno jednak cały proces jest dzięki temu mocno spowolniony.
Dobrym źródłem witaminy A będzie przede wszystkim nabiał, ryby oraz warzywa w różnej postaci. Uważać należy jednak na przedawkowanie tej witaminy, gdyż jest to bardzo niekorzystne dla zdrowia.
Nie zawsze jednak niedobory witamin załatwi za nas dobra dieta. Czasami warto się również wspomóc preparatami witaminowymi, które nabędziesz w aptece. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że, pomimo, iż tego typu preparaty są dostępne bez recepty, to możesz stosować je max 2 razy w roku. Czytaj również ulotkę dołączoną do opakowania i stosuj się do zaleceń w niej zawartych, gdyż wtedy uzupełnienie braków będzie przebiegało w bezpieczny sposób.
Warto także korzystać z preparatów zawierających wapń, dzięki którym wzmocnisz swoje kości i stawy. To ważne, aby w przyszłości poruszać się sprawnie i bez problemów.
Lepsza potencja dzięki witaminom
Koniecznie musisz pamiętać, że jeśli nie masz braków najważniejszych witamin, to z czasem mogą pojawić się problemy z potencją. Chyba nie chcesz, żeby to przeszkadzało Ci w Twoim pożyciu seksualnym. Zawsze, więc regularnie się badaj i obserwuj, na co dzień organizm, ponieważ wtedy będziesz w stanie wyłapać zachodzące zmiany. Tym bardziej, że aby zwiększyć potencję nie trzeba często stosować żadnych dodatkowych preparatów, wystarczy tylko racjonalne jedzenie i wybieranie produktów, które dostarczą Twojemu ciału tego, czego aktualnie potrzebuje.
Jak widzisz, nie potrzeba zbyt dużych nakładów, aby być zdrowym i cieszyć się sprawnym ciałem, wystarczy tylko chcieć.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz