Menu

Infekcja dróg moczowych – jak na nią uważać?

0 Comment

Drogi moczowe należą do wyjątkowo delikatnych. Szczególnie kobieta musi dbać o ten element swojego organizmu, gdyż jest bardzo mocno narażona na różnego rodzaju stany zapalne, których zwalczenie może się okazać bardzo trudne. Infekcja dróg moczowych niestety jest łatwa do złapania a następnie będzie się bardzo szybko rozwijać i pojawią się w związku z tym kolejne problemy.

Budowa organizmu kobiety sprawia, że jest ona dużo bardziej narażona na infekcję dróg moczowych niż mężczyzna i musi na taki problem szczególnie uważać. Kluczową kwestią będzie bez wątpienia uważanie na to, by nie przeziębić pęcherza. W zimne dni powinniśmy dbać o to, by nerki były zawsze dobrze zasłonięte. Należy unikać siadania na kamieniach, zimnych powierzchniach, gdyż to bardzo szybko będzie negatywnie działać na drogi moczowe. Dodatkowo kobieta nawet w ciepłe dni powinna unikać wychłodzenia okolic intymnych. Na rozwój infekcji dróg moczowych mogą wpływać również kontakty seksualne bez prezerwatywy, które mogą przenosić bakterie z okolic odbytu na cewkę moczową, gdzie zaczną się bardzo szybko rozwijać i rozpocznie się infekcja dróg moczowych, która może prowadzić do przykrego zapalenia.

Jeśli pojawiają się przykre dolegliwości związane z pieczeniem przy oddawaniu moczu kobieta powinna jak najszybciej na to zareagować i rozwiązać taki problem zanim zacznie się on dalej rozprzestrzeniać i dotrze do nerek. Najlepiej zdecydować się na samym początku na kurację ziołową. W aptekach znajdziemy kilka środków sprzedawanych bez recepty, które oparte są na ziołowych składnikach i mogą być szczególnie pomocne w walce z infekcjami dróg moczowych. Warto w tym miejscu pamiętać również o tym, że niezwykle istotna będzie również kwestia higieny intymnej, o którą kobieta mająca dolegliwości związane z pęcherzem powinna szczególnie dbać. W ten sposób może ona w pewien sposób zablokować rozwój bakterii.

Fakt, że kobieta jest szczególnie podatna na infekcje układu moczowego powinien sprawiać, że będzie ona na tym polu szczególnie ostrożna i będzie stosowała takie metody, dzięki którym uda się nieco zatrzymać możliwy rozwój takich infekcji. Warto wybierać miejsca, w których nie będzie takiego prawdopodobieństwa zakażenia. Poza tym kobieta musi odpowiednie zadbać o siebie i wtedy to właśnie od niej będzie zależeć czy uda się ochronić drogi moczowe przed przykrymi infekcjami. Najważniejsze, by nawet w momencie gdy się pojawią szybko rozpocząć działania zmierzające do ich zlikwidowania. Trzeba postarać się o to, by nie doszło do konieczności realizowania terapii z antybiotykami, by zwalczać rozwinięte zapalenie pęcherza.

Tagi: ,

Dodaj komentarz