Menu

Efekt jojo podczas odchudzania

0 Comment

Problemem, z którym boryka się mnóstwo osób walczących o szczuplejszą sylwetkę jest efekt jojo. Z całą pewnością nie chciałby go doświadczyć nikt, , kto zdecydował się walczyć z nadmierną wagą. Niestety, w praktyce jest tak, że jojo to problem wielu osób. W związku z tym warto postawić pytanie co zrobić, aby nie wystąpił.

Black late cena – Najlepszy produkt na odchudzanie

Czym jest efekt jojo?
Efekt jojo to nic innego, jak cykliczne chudnięcie, a następnie przybieranie na wadze. To ogromny problem wielu osób chcących pozbyć się nadwagi. Najczęściej za efekt jojo odpowiada stosowanie zbyt restrykcyjnych diet, których nie można stosować zbyt długo, brak podejmowania aktywności ruchowej oraz powrót do starych nawyków po zakończeniu stosowania diety. Należy pamiętać, że efekt jojo wpływa źle na zdrowie, ale odbija się również poważnie na samoocenę.

Dlaczego pojawia się efekt jojo?
Najczęściej efekt jojo to brak rozsądku podczas odchudzania. Stosowanie diet cud oraz tak zwanych monodiet to niemalże pewny efekt jojo, który wystąpi w naprawdę krótkim czasie po tym, jak wrócimy do normalnego jedzenia. Wśród przyczyn wystąpienia efektu jojo wymienia się także zbyt szybki ubytek wagi. Jest to wynik nadmiernego ograniczenia spożycia kalorii przez cały dzień, co prawdzie daje szybki efekt, ale jednocześnie sprawia, że organizm zaczyna bardzo oszczędzać energię. Kiedy więc dostarczymy mu choćby naprawdę małą dodatkową porcję kalorii, to nie zużyje jej, a odłoży w postaci tkanki tłuszczowej, która stanowi rezerwuar energii. Efekt jojo dotyka także te osoby, które podczas odchudzania nie ćwiczą. Jest to błąd, który popełniany jest zdecydowanie najczęściej. Jeżeli do tego dojdzie rygorystyczna dieta, dojdzie do znacznego ubytku masy mięśniowej, bez której właściwe spalanie tkanki tłuszczowej jest po prostu niemożliwe. Im więcej mięśni, tym nasz organizm będzie skuteczniej spalał tkankę tłuszczową. Efekt jojo występuje także w odpowiedzi na powrót do dawnych nawyków. Po zakończeniu diety zaczynamy znowu jeść to, co doprowadziło nas do nadmiernej wagi. A to najprostsza droga do tego, żeby znowu drastycznie przytyć.

Dodaj komentarz