Menu

Czym jest cellulit i co zrobić, aby się go pozbyć?

0 Comment

Problemem , z którym musi zmierzyć się bardzo dużo kobiet w bardzo różnym wieku jest cellulit. Jak się okazuje, atakuje on nie tylko kobiety zmagające się z nadwagą. Wbrew panującej powszechnie opinii pomarańczowa skórka może wystąpić również u naprawdę szczupłych kobiet. Pojawia się w związku z tym pytanie skąd bierze się cellulit i co zrobić, by się go pozbyć – https://cellulit-kobiece-sekrety.pl/ .

Czym jest cellulit i gdzie na ogół można go zobaczyć?
Znaczna część przedstawicielek płci pięknej zauważa pomarańczową skórkę na udach. Warto jednak zaznaczyć, że może on pojawić się również na brzuchu, a nawet na biuście. Miejsca zaatakowane cellulitem są grudkowe, skóra mocno się marszczy. To właśnie dlatego cellulit jest tak często określany mianem pomarańczowej skórki. To, jak duże są zmiany uzależnione jest oczywiście od stopnia zaawansowania choroby. Oczywiście im bardziej zaawansowany będzie cellulit, tym trudniej będzie się go pozbyć.

Grudki znajdujące się pod skórą: co to takiego?
Typowe dla cellulitu grudki to nic innego, jak komórki tłuszczowe, które znacznie się powiększyły. Kiedy się powiększają, uciskają one na naczynia krwionośne oraz limfatyczne, które położone są w ich sąsiedztwie. Na skutek tego dochodzi do pogorszenia krążenia oraz przemiany materii w komórkach, które w konsekwencji tego o wiele gorzej przyswajają tlen oraz przeróżne składniki odżywcze. Efektem tego jest z kolei o wiele wolniejsze usuwanie toksyn. Wszystkie toksyczne substancje, a także woda pozostają w związku z tym w tkankach.

Czynnik sprzyjające powstawaniu cellulitu
Dzisiaj nie wskazuje się jednego czynnika prowadzącego do rozwoju cellulitu. Specjaliści mówią, że przyczyn powstawania cellulitu wskazać można przynajmniej kilka. Jedną z nich jest siedzący tryb życia. Panie żyjące aktywnie i uprawiające sport są znacznie mniej narażone na wystąpienie znienawidzonej pomarańczowej skórki. Tym, co podnosi ryzyko pojawienia się cellulitu jest również spożywanie zbyt dużych ilości soli oraz cukru. Jeżeli więc nie chcemy paść ofiarą cellulitu, lepiej usunąć z diety cukier, a sól zastąpić zachwycającymi zapachem ziołami. Zbyt ciasne ubrania , a także palenie papierosów też sprzyjają powstawaniu pomarańczowej skórki. Wszystko dlatego, że są to czynniki niekorzystnie wpływające na krążenie. Wskazuje się także na związek między cellulitem, a nadwagą, równocześnie podkreślając – o czym powiedzieliśmy wyżej – że cellulit może pojawić się również u szczupłych kobiet.

Na co postawić, aby cellulit zniknął?
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że liczy się systematyczność , a także możliwie jak najwcześniejsze rozpoczęcie walki z problemem. Jeżeli będziemy czekać aż problem będzie mocno zaawansowany, jego pokonanie może stać się bardzo trudne. Pomocne w walce z pomarańczową skórką są wszystkie metody , których celem jest oczyszczenie organizmu, usunięcie nadmiaru wody, pobudzenie krążenia. Jeżeli cellulit znajduje się na początkowym stadium, sięganie po drastyczne metody nie jest potrzebne. Pomogą regularne spacery, a także ruch o średnim nasileniu. Specjaliści polecają przede wszystkim jogging, spinning, trening interwałowy, skakanie na skakance. Dobrze jest wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała oraz brzuch (są to miejsca, na których cellulit pojawia się najczęściej). Nie bez znaczenia jest także dieta. Obowiązkowo należy ograniczyć ilość spożywanej soli (najlepiej całkowicie ją wyeliminować). Sprzyja ona bowiem zatrzymywaniu wody w organizmie. Podobnie jest z cukrem. W aptekach znaleźć można specjalistyczne preparaty, których skład dobrano tak, aby wspierały one usuwanie wody. Wspomóc można się również masażami , które powinny być jednak wykonywane przez specjalistów. W domu można ukrwienie poprawić samodzielnie, wykonując na zmianę zimny i ciepły prysznic. Miejsca, które padły ofiarą cellulitu warto także szorować każdego dnia szorstką gąbką. Sprawdzają się także myjki z wypustkami. Znajdziemy je w każdej drogerii, a na ich zakup nie wydamy wiele. Dobrze wprowadzić także do pielęgnacji kosmetyki antycellulitowe. W każdej drogerii znaleźć można obecnie bardzo duży wybór tego rodzaju preparatów. Pomaga regularne sięganie po peeling z kawy, który samodzielnie można przygotować w domu.

Cellulit to nie tylko problem natury estetycznej. Należy wiedzieć, że mocno zaawansowane zmiany nie tylko brzydko wyglądają, ale wiążą się również z niemałym bólem. Dlatego tak istotne jest, aby nie doprowadzić do jego wystąpienia. Kiedy jednak się rozwinie, należy możliwie jak najszybciej zacząć z nim walczyć. Na szczęście aktualnie wiemy już co robić, aby cellulit zniknął, a skóra znowu prezentowała się perfekcyjnie.

Dodaj komentarz